Taiteen perusopetus Uudellamaalla siirtyy etäopetukseen ajalla 30.11.-20.12.

26.11.2020

Pe 27.11. linjattujen Keusoten ja Järvenpään kaupungin koronarajoitusten mukaisesti taiteen perusopetus siirtyy pääkaupunkiseudulla sekä Keskisen Uudenmaan alueella kolmeksi viikoksi etäopetukseen ajanjaksolla 30.11.-20.12. Kevätkausi alkaa ma 11.1. taas lähiopetuksena.

Tuusulanjärven avoimessa musiikkikoulussa opetusta järjestetään myös koronaoloissa turvallisesti ja rajoitukset huomioiden. Opetus tapahtuu lähiopetuksena silloin, kun sitä ei ole rajoituksin kielletty, mutta järjestämme kaikille halukkaille opetusta myös etäopetuksena. OKM:n koronatuki on mahdollistanut etäopetusmenetelmien ja tekniikan kehittämisen ja olemme panostaneet syksyn aikana siihen, että opetuksemme on laadukasta ja saavutettavaa kaikissa tilanteissa. Meillä saat iloisen mielen soittamisesta!
Rauhaisaa Joulun odotusta!